Kwesta na rzecz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta

Datki na rzecz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta zbierane były na 45 cmentarzach w Rzeszowie i okolicy. Kwesta prowadzona była od czwartku do soboty. Z puszkami stanęło ok. 2 tys. wolontariuszy – głównie młodzież ze szkolnych kół Caritas, ale także bezdomni, byli i obecni podopieczni towarzystwa, samorządowcy i politycy.
- Co prawda nie pobiliśmy ubiegłorocznego rekordu, kiedy zebraliśmy 134 tys. zł. Mamy ok. 115 tys., ale i tak uważamy to za wielki sukces i jesteśmy niezwykle wdzięczni za hojność – podkreśla Aleksander Zacios, prezes Towarzystwa. – Pogoda nam troszkę płatała figle, ale też widać, że społeczeństwo jest w słabszej kondycji finansowej.
   W akcję włączyły się również - jak co roku, dzieci z naszej szkoły, które kwestowały na cmentarzu parafialnym na osiedlu Biała w Rzeszowie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na bieżącą działalność schronisk dla bezdomnych kobiet i mężczyzn, hostelu dla bezdomnych mężczyzn, kuchni dla ubogich, pomoc ubogim, przygotowanie paczek mikołajkowych oraz na budowę Centrum Integracji Społecznej przy ul. Styki. Koszt budowy centrum to 2,5 mln zł, z czego 2mln pochodzi z funduszy unijnych, a pół miliona to tzw. środki własne, uzyskane także właśnie z kwesty.
   Kwestowali: Klaudia Wyskiel, Agnieszka Łuka, Daniel Skarbowski, Michał Czudec, Przemysław Kubicz, Damian Czopik. Dziękuję.

ks. Grzegorz Wolan