Wyjazd do teatru Maska

30 października br. uczniowie klasy III i IV wyjeżdżali do teatru „Maska” na spektakl „Sklep z zabawkami”. Spektakl opowiada o niezwykłym, ukrytym w leśnej głuszy sklepie z zabawkami, w którym można znaleźć wszystko to o czym się tylko zamarzy. Jest on wyjątkowy jeszcze z jednego powodu – nabywa się w nim zabawki bez pieniędzy. Wydawać by się mogło, że znalezienie ukrytego w lesie sklepu, to najlepsze co może się przydarzyć każdemu dziecku. Czy jednak jest tak na pewno? Przekonała się o tym mała dziewczynka, Diana, która pewnej nocy znalazła do niego drogę i wkrótce nauczyła się, że bez pieniędzy nie zawsze znaczy za darmo, a cena jaką trzeba zapłacić za posiadanie kolejnej wymarzonej zabawki, bywa czasem bardzo wysoka. Dianie szczęśliwie udało się cofnąć czas. W życiu jednak bywa inaczej, nie da się cofnąć podjętych decyzji ani zmienić biegu wydarzeń, kiedy te decyzje podejmujemy lekkomyślnie i bez głębszego zastanowienia.
   Spektakl uczy, że przede wszystkim należy cieszyć się z tego co się ma i nie pragnąć tego bez czego możemy się obejść.

wych kl.III
Jadwiga Reizer