Stypendium szkolne - Ikea Family 2012

Na początku października 2012 roku w naszej szkole zostało przyznane stypendium szkolne, które otrzymała uczennica klasy VI- Kinga Stolarska. Fundatorem stypendium jest Ikea Family oraz Fundacja Świętego Mikołaja, której zadaniem jest finansowe wspieranie zdolnej i utalentowanej młodzieży. Fundusz powstał przy współpracy firmy IKEA Retail i Fundacji Świętego Mikołaja podczas akcji "Na rodzinę można liczyć", prowadzonej we wszystkich sklepach IKEA na terenie Polski w dniach 9.07. – 19.08.2012.  IKEA zachęcała swoich klientów do okazywania podczas dowolnych zakupów karty programu IKEA FAMILY, w zamian przekazując po 50 groszy od każdej transakcji na rzecz stypendiów dla uczniów w Polsce. Każda szkoła - uczeń może starać się o takie roczne stypendium ale musi spełniać określone warunki. Powinien osiągać bardzo wysokie wyniki w nauce, mieć wzorowe zachowanie, udzielać się aktywnie w szkole oraz poza szkołą, działać w jakiejś organizacji, wolontariacie, krótko mówiąc powinien mieć swoją pasję, zainteresowania i skutecznie je realizować, osiągając wysokie wyniki. Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie www.narodzinemoznaliczyc.pl.
   Decyzją komisji stypendialnej powołanej przy naszej szkole takie warunki spełniła właśnie uczennica klasy VI, której zostało przyznane stypendium.  Cieszymy się i gratulujemy Kindze, życząc jej dalszych sukcesów a innych uczniów naszej szkoły namawiamy do starania się o takie stypendium.

wychowawca klasy VI
Markowicz Dorota