Klub Europejski

Klub Europejski działa już w naszej szkole od wielu lat, współpracujemy z Regionalnym Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie, uczestniczymy w zjazdach szkolnych klubów europejskich, w lekcjach europejskich, prowadzimy korespondencję z uczniami z innych państw. W bieżącym roku szkolnym oprócz wykonywania wymienionych działań będziemy spotykać się regularnie raz w tygodniu na dodatkowych zajęciach. Podczas tych spotkań będziemy zgłębiać tematykę europejską, a więc poznamy podstawowe informacje o wspólnocie, jej instytucjach. Główny nacisk będzie kładziony na faktach związanych z krajami wspólnoty. Prześledzimy gegoraficzne dane, stolice, flagi a także ciekawostki dotyczące poszczególnych państw. Pomocne w tym będą nam internet, zwłaszcza strona: http://europa.eu/kids-corner/, jak również publikacje otrzymane właśnie z RCIE (głównie zeszyt ćwiczeń "Poznajmy Unię Europejską).

Agnieszka Stec
opiekunka szkolnego klubu europejskiego
 i nauczycieleka języków angielskiego i niemieckiego