Wycieczki szkolne
Wycieczka "zerówki" i  kl.III do Łańcuta- 15 czerwca 2012r.

WITAJ PRZYGODO!!!
   Dnia 15 czerwca 2012r. uczniowie klasy „0” i III pod opieką wychowawczyń p. Moniki Kmieć i p. Zofii Herby wyjechali na wycieczkę do Łańcuta. Po dotarciu na miejsce dzieci spotkały się z panią przewodnik i udały się do Zamku-Muzeum, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Uczniowie oglądali znakomicie zachowane wnętrza mieszkalne z przełomu XVII i XVIII wieku. Zobaczyli również kolekcję dzieł sztuki: cenne obrazy, grafiki, szkła, tkaniny i obszerny księgozbiór. Zwiedzili ponadto powozownię, w której znajduje się bogata kolekcja powozów konnych, wraz z akcesoriami. Wycieczkowicze spacerowali także po malowniczym parku, gdzie mieli możliwość zobaczyć oranżerię, w której można się przenieść w inny, bajkowy świat… Króliki, żółwie, papugi czy owoce bananów i cytryn „cieszyły oczy”. Zadowoleni i pełni wrażeń, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach, wrócili do szkoły.

wych klasy „0”
Monika Kmieć

Wycieczka klasy IV, V, VI w Góry Świętokrzyskie- 21 czerwca 2012r.

Dnia 21.06.2012r. uczniowie kl IV-VI wraz z wychowawcami, przewodnikiem i ks.Grzegorzem  wyjechała o godz.7.00 na wycieczkę szkolną w Góry Świętokrzyskie. Program wycieczki był bardzo bogaty, dlatego cała grupa musiała się zwinnie przemieszczać  przez poszczególne trasy. Na trasie wycieczki zwiedzaliśmy: Świętokrzyski Park Narodowy z galerią widokową na gołoborza, puszczę jodłowo- bukową oraz ruiny wspaniałego niegdyś zamku Krzysztopór rodu Ossolińkich. Nie można podziwiać Gór Świętokrzyskich bez odwiedzenia wspaniałej Jaskini Raj, gdzie stalagmity, stalaktyty i stalagnaty zapierają dech w piersiach swoją przecudną urodą. Kieleczczyzna to niepowtarzalny rejon Polski do zwiedzania. Zachwyt budzi niemal wszystko, bo urok gór urzeka nawet tych, którzy nie potrafią dostrzegać piękna polskiej przyrody. Ta wycieczka naprawdę dostarczyła zwiedzającym wielu miłych wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.

wych. kl.IV

Barbara Woźniak