Kalendarium imprez sportowych za II półrocze 2011/2012

LUTY 2012 - W dniu 22.02.2012r. w szkole podstawowej Sióstr Pijarek rozegrany został finał zawodów w piłce ręcznej rzeszowskich szkół. Nasza ekipa po wygranych eliminacjach spotkała się w finale z SP nr 2 i SP Sióstr Pijarek. Po pokonaniu pijarek 5-3 zmierzyliśmy się z dwójką i po dramatycznym meczu ulegliśmy 4-5. Warto dodać, że jeszcze na minutę przed końcem prowadziliśmy jedną bramką. Niestety dwa błędy i zadowolić musieliśmy się II miejscem.

MARZEC 2012 - W piątek 9.03.2012r. odbyły się w hali łańcuckiego MOSIR-u rejonowe zawody finałowe w koszykówce chłopców, w których brała udział nasza drużyna jako zwycięzca rozgrywek w Rzeszowie. Naszymi przeciwnikami były SP Łętownia, SP Błażowa i SP nr2 Łańcut. W zawodach tych zajęliśmy IV miejsce. Trzeba zaznaczyć, że jest to najlepszy wynik w grach zespołowych osiągnięty przez uczniów SP nr 9 w historii szkoły. W skład zespołu weszli :Gieroń Patryk, Pitera Patryk, Poninkiewicz Kamil, Przysada Wojciech, Dudek Radek, Rudek Maciej, Abo Assaf Daniel, Książek Arek, Piekarski Łukasz, Wróbel Mateusz, Ożóg Michał, Siedlecki Bartek, Kocój Paweł.

KWIECIEŃ 2012 - W kwietniu nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w dwóch imprezach piłkarskich. Były to pikniki piłkarskie " W drodze do Euro". Odbyły się one 20 i 27 kwietnia na orliku przy szkole SP15 w Rzeszowie. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych klasy 1-3 i klasy 4-6. Zawody odbywały się w trzech konkurencjach: test wiedzy o EURO2012, sztafety z elementami techniki piłkarskiej oraz mecze uczetniczących szkół. W obu kategoriach wiekowych nasza szkoła zajęła II miejsca na sześć startujących szkół.

MAJ 2012 - W dniu 10.05.2012r. na stadionie Resovii nasi uczniowie z klas I-III brali udział w rozgrywkach o Puchar Tymbarku "Z podwórka na stadion". Nasza ekipa zajęła III miejsce w grupie wygrywając jedno spotkanie i przegrywając dwa. Nasza ekipa wystąpiła w składzie: Pałka Mateusz, Hadała Eryk, Pezdan Paweł, Słowik Gabryś, Walny Adrian, Witalec Hubert, Najdecki Kacper, Płonka Seweryn, Krawczyk Piotr, Wiciński Jakub, Koszela Michał, Kyc Jakub.
   W dniu 14.05.2012r. odbył się turniej koszykówki chłopców kl.V i VI SP. Rozgrywki miały miejsce w ZSO nr 4 w Rzeszowie przy ul. Rejtana. W turnieju wzięły udział następujące szkoły: SP nr9, SP nr3, SP nr24, SP nr23. Nasza drużyna zajęła II miejsce. Przegraliśmy tylko jednym rzutem z SP24.
    Miesiac maj to standardowo czas rozgrywek drużynowych w LA. W dniu 23 maja w czwórboju lekkoatletycznym (bieg na 60m, bieg na 600m-dziew. i 1000m chłop., skok w dal , rzut piłeczką palantową) SP nr9 zajęła VI miejsce zarówno wśród dziewcząt jak też chłopców. To bardzo dobry wynik zwłaszcza, że rywalizacja dziewcząt zgromadziła 12, a chłopców 14 szkół. W każdej z reprezentacji brało udział po sześciu uczniow, sześć dziewczynek i sześciu chłopców.
   Coś dla najmłodszych - 29.05.2012r. na boisku wielofunkcyjnym typu ORLIK przy SP25 odbyły się zawody w ramach MOS w konkursie BAW SIĘ Z NAMI. Na poszczególne konkurencje złożyły się sztafeta, dodawanie skoków, bieg w workach, zmiana piłek, przekładanie szarf, rzut do żywego kosza, strzały na bramkę. W rozgrywkach tych zajęliśmy II miejsce. A oto tabela końcowa:1.SP11,  2.SP9,  3.SP4,  4.SP3,  5.SP19,  6.SP25.
   Trójbój 31.05.2012r. -  konkurencje zostały rozegrane na stadionie LA Resovii, nasza ekipa pojechała w składzie o rok młodszym od wszystkich startujących i dzielnie dawała sobie radę i za rok daje nadzieję na bardzo dobry rezultat.

CZERWIEC 2012 - Dzień Sportu Szkolnego - opis strona główna.
   Ostatnimi zawodami w tym roku szkolnym (5.06.2012r.) były zawody w piłce nożnej nasza drużyna startowała w grupie z SP6 i SP13. Wobec niezgłoszenia się szóstki rozegraliśmy mecz z gospodarzami czyli "trzynastką", której nieznacznie ulegliśmy 2:1. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Radek Dudek, tym samym zajęliśmy II miejsce w grupie.

Podsumowując był to bardzo pracowity rok sportowy, w którym oprócz bardzo dużej ilości zawodów prowadzone byly zajęcia w ramach SKS-u oraz programu profilaktyki przeciwalkoholowej z piłki nożnej w soboty na naszych obiektach. Osiągnięte wyniki można podsumować jednym słowem - rewelacyjne :
   -  I miejsce w biegach przełajowych klas 4 w Rzeszowie i 17 w województwie podkarpackim Julii Olech,
   -  I miejsce w koszykówce chłopców w Rzeszowie i 4 w rejonie,
   -  II miejsce w piłce recznej i konkursie "Baw sie z nami",
oraz wiele miejsc na podium w różnych turniejach. Dziękuję i gratuluję uczetnikom , Panu Dyrektorowi A. Krukowi oraz rodzicom pomagającym wielokrotnie w organizacji zawodów.

nauczyciel WF
Mirosław Stybak