Dzień Dziecka w naszej szkole

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Również w naszej szkole nie brakło atrakcji dla dzieci.
   W zerówce rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla swoich pociech. Wychowawczyni zorganizowała gry, konkursy i zabawy, by umilić ten dzień. Uczniowie kl.I wybrali się do parku linowego "Linoskoczek", by aktywnie spedzić czas na świeżym powietrzu. Po krótkiej rozgrzewce i przeszkoleniu dzieci przystapiły do pokonywania trasy brązowej przeznaczonej dla nich. Po powrocie do szkoły otrzymały od rodziców słodki poczęstunek. Uczniowie kl.II wybrali się do biblioteki na Nowym Mieście, gdzie odbyły się zajęcia "Podróże po krajach Unii Europejskiej" ze szczególnym uwzględnieniem europejskich bajek. Pani prowadząca zajęcia opowiadała o symbolach unii, pokazywała flagi państw członkowskich, walutę. Dzieci słuchały hymnu unii z polskimi słowami. Brały udział w konkursie, którego celem było rozpoznanie postaci z bajek z różnych krajów europejskich. Wszystkie dzieci wykazały się znajomością bajek, za co otrzymały nagrody książkowe. Klasy III i IV udały się na spacer po centrum Rzeszowa. W przerwie między zwiedzaniem odwiedziły lodziarnię i Mc Donald's. Klasy V i VI brały udział w rozgrywkach sportowych w ramach Dnia Sportu Szkolnego. Uczniowie zmagali się z następującymi konkurencjami:
- bieg na 60m; - bieg na 600m; - rzut piłką lekarską; - skok w dal z miejsca. Rozegrali mecz koszykówki i piłki nożnej. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali słodkie nagrody.
   Ten dzień wszystkim naszym uczniom upłynął w atrakcyjnej i miłej atmosferze.

wychowawca kl.VI
                                Alicja Woźniak

Zabawy w zerówce

Klsa I w parku linowym