,,Muzyczne wędrówki po Europie"
koncert w filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie

31 maja uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział po raz czwarty w tym roku szkolnym w koncercie pt. ,,Muzyczne wędrówki po Europie". Muzycy filharmonii rzeszowskiej w pełnym ,,składzie" pod batutą Bohdana Jarmołowicza wędrowali ze słuchaczami po różnych krajach europejskich grając charakterystyczny dla danego państwa utwory muzyczne. Zadaniem wszystkich przybyłych na koncert, było odgadnąć z jakiego kraju pochodzi zagrana melodia. Grecja, Włochy, Rosja, Rumunia, to państwa, z których pochodziły przedstawione utwory. Polskę reprezentowały nasze góralskie rytmy i melodia tak charakterystyczna i świetnie rozpoznawana przez wszystkich. Przedstawiono ją na końcu naszego muzycznego podróżowania.
   W kolejnej części koncertu usłyszeliśmy melodie z ,,Zaczarowanego świata bajek". Prezentowane utwory pochodziły ze znanych filmów - ,,Roobin Hood", ,,Król Lew", ,,Różowa pantera" oraz bajek ,,Miś Uszatek", ,,Miś Coralgol", ,,Gumisie", ,,Kubuś Puchatek" i inne. Zagrał je na saksofonie i harmonijce ustnej Michał Karwowski z akompaniamentem orkiestry filharmonii oraz zaśpiewał solista Jacek Kotlarski. Większość melodii była znana i też wspólnie śpiewana przez młodych słuchaczy. Na koniec naszego koncertu odbył się mały konkurs muzyczny, w którym trzeba było rozpoznać zagraną melodię z bajki lub filmu po zagraniu tylko kilku taktów melodii. Również i z tym konkursem słuchacze poradzili sobie świetnie, gdyż melodię z bajki ,,Koziołek Matołek" pamiętali dobrze. Na zakończenie koncertu wspólnie zaśpiewano znaną piosenkę z bajki ,,Pszczółka Maja".
   Sądząc po oklaskach i ogólnym aplauzie koncert się bardzo podobał, sala wypełniona była po brzegi. Przy wyjściu każdy otrzymał drobny upominek.

nauczyciel muzyki
                                Dorota Markowicz