Dla Ciebie Mamo piosenkę śpiewam...

Dnia 25 maja 2012 r. o godzinie 17.00 odbyła się akademia z okazji Dnia Matki. W uroczystości uczestniczyli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Tadeusz Ferenc wraz z małżonką, Pani kierownik Filii nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, Maria Gulak, Przewodnicząca Rady Osiedla Biała, Halina Filip, przedstawicielka seniorów Osiedla Biała, Pani Anna Gargała, Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Mieczysław Mleczko, Dyrektor szkoły, Andrzej Kruk, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.
   Dyrektor szkoły powitał przybyłych gości, a następnie Prezydent Miasta wyraził słowa wdzięczności mamom z okazji zbliżającego się ich święta. Później uczennica kl.VI, Patrycja Mazur zaprezentowała przyczyny, z powodu których obchodzone jest corocznie 26 maja Święto Matki. Z kolei wiersze o mamie recytowali: Kinga Stolarska z kl. V i Arkadiusz Książek z kl. VI. Pięknie także zaśpiewały piosenki: „Na stronach kalendarza” uczennice kl.III: Rozalia Banaś, Agata Czopik, Paulina Miąsik, Ewelina Nowak, z kl.VI: Patrycja Mazur i z kl.V Kinga Stolarska oraz „Kropelkę” uczennice z kl.II: Zuzanna Cyran, Dorota Wróbel, Paulina Kurdziel, Emilia Rybarczyk, Aleksandra i Izabela Jamróz. Repertuar urozmaiciła przyśpiewka ludowa „Nad rzeszowskim Wisłokiem” w wykonaniu uczniów z kl. V: Klaudii Wyskiel, Magdaleny Kyc, Patrycji Niedbały, Kingi Stolarskiej, Damiana Czopika i  z kl.VI Patrycji Mazur. Centralnym punktem programu tej uroczystości była inscenizacja baśni „Kot w butach” przygotowana przez uczniów kl. I, IV, V, VI. Obsada aktorska przedstawienia to: narratorzy: Patrycja Mazur i Arkadiusz Książek z kl.VI, najstarszy brat: Radek Dudek, średni brat: Kamil Poninkiewicz i najmłodszy: Maciej Rudek także z kl. VI. Główną rolę, kota otrzymał Wojciech Przysada z kl. VI, króla, Mateusz Wróbel z kl. V, królewny, Katarzyna Czechowicz z kl.V, kucharza Nikodem Kryszczyński z kl.IV, czarnoksiężnika, Patryk Pitera z kl.VI, myszy, Beata Gorczyca z kl.IV, lwa, Przemek Werelusz z kl.VI, zajączka, Jakub Wiciński z kl.I. Damy dworu to: Ewa Zając, Julia Olech i Alina Jagusztyn z kl.IV. Strażnikami byli: Przemek Kubicz, Damian Czopik, Daniel Walas, Łukasz Piekarski z kl.V, a żniwiarzami: Justyna Maciołek, Izabela Płonka, Martyna Walny, Wanessa Skolik z kl.IV oraz Patryk Gieroń z kl.VI, natomiast lokajami: Sebastian Słowik, Marek Malak, Oskar Grzyb i Konrad Werelusz z kl.IV. Tańczące myszki to uczennice z kl. I: Emilia Bedrejczuk, Martyna Ferenc, Weronika Kopiec, Klaudia Miąsik, Julia Dudziak, Marika Moraniec, Barbara Szczepanik, Kinga Ruta, Izabela Piekarska, Natalia Skarbowska, Małgorzata Porada. Występy zakończyły się piosenką: „Mama z tatą” w wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły.
   Przygotowany program artystyczny podobał się przybyłym gościom, o czym świadczą owacje wyrażone licznymi oklaskami. Bez wątpienia na ogólną prezentację uroczystości złożyły się: bogata scenografia miejsca występów, którą stanowiły: tablica z napisem „Dla Ciebie mamo” i pięknymi kwiatami, którą wykonała wychowawczyni kl.II, Pani Jadwiga Reizer, prace plastyczne i literackie uczniów związane z tym świętem, opracowane przez nauczycielki: Panią Dorotę Markowicz i Panią Barbarę Woźniak oraz scenografia do przedstawienia: „Kot w butach”.  Zachwyt wzbudziły piękne kwiaty, które wraz ze swoimi uczniami kl.III przygotowała Pani Zofia Herba. Uwagę widzów przyciągały kostiumy aktorów biorących udział w widowisku oraz niepowtarzalna muzyka i taniec dodający swoistego uroku.
   Z okazji przybycia na uroczystość zaproszeni goście otrzymali album o matce „Ona mi pierwsza pokazała księżyc…”, na który składały się: plastyczne i literackie prace uczniów. Album ten został wykonany przez nauczycielki: Dorotę Markowicz, Alicję Woźniak, Barbarę Woźniak.
   Głównym koordynatorem tej imprezy był Dyrektor szkoły, który już w sierpniu przy planowaniu pracy na rok szkolny 2011/2012 zainicjował prezentację dorobku twórczości uczniów kl.I–VI. Dzień Matki był uwieńczeniem tego pomysłu.
   Reżyserami uroczystości Dnia Matki były: Pani Dorota Markowicz, nauczycielka plastyki i muzyki, Pani Elżbieta Siorek, nauczycielka nauczania zintegrowanego i Pani Barbara Woźniak, nauczycielka języka polskiego.

nauczyciel języka polskiego
                                 Barbara Woźniak

Pamiątkowy album o matce „Ona mi pierwsza pokazała księżyc…”
w pliku  .pdf