Akcja pomocy misjom w Afryce
Kartki świąteczne, palmy wielkanocne i pisanki

W okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne uczniowie z klas IV,V,VI  na lekcjach plastyki i techniki wykonali kartki świąteczne, palmy wielkanocne oraz pisanki. Palmy i pisanki to istotny element wielkanocnego stołu. Wykonano je z bibuły, wplątując suszone trawy, kwiaty, gałązki bukszpanu a pisanki - wydmuszki, oklejano włóczką, kolorowym papierem, bibułą, kordonkiem, muliną oraz dekoracyjną cienką wstążką. Nie mogło zabraknąć też kartki świątecznej. Każdy uczeń wykonał ją według własnego projektu, naklejając barwne elementy z kolorowego papieru.
   Najciekawsze prace zaproponowano mieszkańcom dzielnicy Biała w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie po mszach w niedzielę - 18 III, 25 III oraz  1 IV 2012 roku. Ofiarowane przez mieszkańców pieniądze za kartki, palmy i pisanki uczniowie przekazują  na  misje w Afryce. Przez cały rok szkolny uczniowie zbierają także znaczki wycięte z listów, które również przekażą na misje.

nauczyciel plastyki
                                Dorota Markowicz