Piąta lekcja europejska

Kolejna klasa z naszej szkoły miała okazję wziąć udział w lekcji europejskiej w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego. Czwartoklasiści pod opieką pani Agnieszki Stec dnia 7 marca 2012 roku odwiedzili siedzibę RCIE przy ulicy Sucharskiego w Rzeszowie, by tam sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej. Prowadząca Ewa Nowak-Koprowicz wspomagana przez panią Katarzynę Stępak zacząła od określania flag krajów wspólnoty. Uczniowie świetnie sobie z tym radzili - szczególną wiedzą wykazał się Przemysław Kubicz, któremu żadna flaga nie była obca. Przy okazji pani Katarzyna podawała liczne ciekawostki np. fakt, że flaga Danii jest najstarsza w Europie.
   Następnie prowadzona była rozmowa o unii: ilość państw, motto, hymn, waluta i inne podstawowe informacje. Wiedza uczniów została dzięki temu usystematyzowana i poszerzona. Uczestnicy lekcji pracowali też w grupach opracowując symbole charakterystyczne dla poszczególnych państw na podstawie dostarczonych im materiałów. Ostatnim punktem programu była gra komputerowa polegająca na określaniu położenia europejskich stolic. Tu najlepiej trafił Sebastian Słowik.
   Każdy uczestnik lekcji otrzymał upominek w postaci atrakcyjnej książki z ćwiczeniami, aby móc zgłębiać tematykę europejską także w domu.

nauczyciel języka angielskiego
Agnieszka Stec