W krainie książkolandii

15 lutego 2012 roku klasa I po raz pierwszy udała się do Biblioteki na Nowym Mieście w Rzeszowie – Filii nr 6. Uczniów przywitała pani Maria Gulak – kierownik tej biblioteki i zaprosiła ich do „Krainy Książkolandii”. Uczniowie zapoznali się z regulaminem i sposobem wypożyczania książek. Wysłuchali też próśb książki. Uczniom podczas zajęć towarzyszył Duszek Książkouszek, który przybliżył dzieciom świat książek. Uczniowie wykonali duszka wg swojego pomysłu oraz kolorowali postać bajkowego Franklina, który uczył ich poprawnego obchodzenia się z książkami. Wizyta ta była niezwykłym przeżyciem dla naszych uczniów.

wych kl.I
Elżbieta Siorek