Widowisko baletowe pełne magii i czarów

26 stycznia klasy I, II i III pod opieką pani Elżbiety Siorek, Jadwigi Reizer i Zofii Herby oglądały widowisko baletowe „Dziadek do orzechów” w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, autorstwa Laili Arifuliny z udziałem studentów Instytutu Muzyki. Balet Dziadek do Orzechów to jeden najpopularniejszych baletów klasycznych do muzyki Piotra Czajkowskiego. Ten rodzaj widowiska teatralnego, w którym głównym środkiem wyrazu jest taniec wykonywany przez tancerzy według choreografii z towarzyszeniem muzyki na tle dekoracji był nowym doświadczeniem dla uczniów jako dzieła sztuki. Dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły treść spektaklu i oklaskiwały występy solistów. Przedstawienie bardzo się podobało.

Elżbieta Siorek
wych. kl. I