658 urodziny Rzeszowa

Uczniowie naszej szkoły w dniu 19 stycznia wzięli udział w uroczystych obchodach 658 urodzin Rzeszowa. Uroczystości odbyły się na Rynku i rozpoczęły się inscenizacją nadania praw miejskich oraz spotkaniem z Prezydentem Miasta Rzeszowa Tadeuszem Ferencem. Następnie odbyła się prezentacja totemów wykonanych przez uczniów rzeszowskich szkół podstawowych i wybór najlepszego totemu. Do konkursu przystąpiły 23 szkoły. Wybrano 3 najlepsze totemy, a wśród nich był totem naszej szkoły. Jesteśmy z tego dumni, że został on wyróżniony wśród wielu pięknych prac. Podobał się również nasz okrzyk promujący miasto i naszą szkołę. W trakcie uroczystości odspiewano pięką historyczną balladę o dziejach Rzeszowa. Mimo zimowej aury atmosfera była gorąca, którą podkeślił jeszcze występ "Tancerzy Ognia" i podpalenie urodzinowej "Płonącej Liczby".

Alicja Woźniak
wychowawca kl. VI