XIX  Wojewódzki  Konkurs  Szopek  Bożonarodzeniowych - styczeń 2012

Jak co roku w styczniu, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych organizowanym pod patronatem Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej przez Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie. Była to już XIX edycja tego konkursu, w której wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów województwa podkarpackiego.
   Na zajęciach techniki uczniowie klas IV i V wykonali piękne szopki głównie w technice aplikacji na tkaninie. Do konkursu można było przesłać tylko 5 prac - szopek. Wybór nie był łatwy, przesłano prace: Aliny Jagusztyn, Julii Olech, Marka Malaka, Sebastiana Słowika z klasy IV oraz Magdaleny Kyc z klasy V.
   Reprezentowali oni nasza szkołę wśród 350 innych prac na wystawie na sali gimnastycznej Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie. Szopki te mogli obejrzeć mieszkańcy Rzeszowa w dniach 8 - 9 stycznia podziwiając pomysłowość autorów i piękno ich prac.

Markowicz Dorota
                                    nauczyciel plastyki