"Idzie kolęda, polska kolęda" - koncert kolęd w filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie

9 stycznia uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w trzeciej już w tym semestrze wycieczce do filharmonii rzeszowskiej, aby tym razem wysłuchać koncertu kolęd pt.,, Idzie kolęda, polska  kolęda". Przed koncertem obejrzeli oni pomnik Pamięci Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów znajdujący się przy ulicy Chopina.
   Na scenie filharmonii wystąpił Chór Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Strzyżowski Chór Kameralny, którym dyrygował Grzegorz Oliwa. Wysłuchano w ich wykonaniu kilkanaście pięknych polskich kolęd w ciekawej aranżacji Wlodzimierza Korcza. Akompaniował on również podczas koncertu na fortepianie wszystkim występującym artystom. Niektóre kolędy wspólnie z chórem zaśpiewała znana piosenkarka Alicja Majewska Ciekawym momentem tego koncertu było wspólne zaśpiewanie kolędy ,,Przybieżeli do Betlejem" przez całą widownię filharmonii w formie kanonu. Efekt był ciekawy ze względu na dużą liczbę śpiewających osób - uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, nie tylko Rzeszowa.

nauczyciel muzyki
                                    Markowicz Dorota