Szkolna Wigilia

Świąteczny nastrój zawitał w czwartkowe (22 grudnia) przedpołudnie do naszej Szkoły Podstawowej. Od wielu już lat, corocznie tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie podstawówki, wspólnie z pedagogami i rodzicami przygotowują spotkanie wigilijne.
   W tym roku gościliśmy Panią Aleksandrę Ferenc, małżonkę Pana Tadeusza Ferenca - Prezydenta Miasta Rzeszowa. Był z nami, jak każdego roku, Ks. Proboszcz Mieczysław Mleczko. Uczniowie z klas IV - VI Szkoły Podstawowej zaprezentowali Jasełka przygotowane pod kierunkiem ks.Grzegorza Wolana. Oprawę muzyczną przygotowała Pani Dorota Markowicz. Sala gimnastyczna, udekorowana świątecznie m.in. aniołami i szopkami wykonanymi przez uczniów, pod czujnym okiem Pani Doroty Markowicz, wypełniła się melodią kolęd i pastorałek. Na akademii nikt nie krył wzruszenia. Dobrze jest spotkać się przy wigilijnym stole, powspominać, posłuchać, pośpiewać pastorałki i kolędy, złożyć sobie świąteczno-noworoczne życzenia.
   W ramach szkolnej wigilii odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek, w którym zaprezentowało się 12 duetów. W jury zasiedli: Pani Aleksandra Ferenc, Pan Dyrektor Andrzej Kruk, Pani Elżbieta Siorek. Lauretami Konkursu zostali:

I miejsce: Michał Ożóg, Mateusz Wróbel z kl.V - Jezusa narodzonego,
II miejsce: Patrycja Mazur, Kinga Witek z kl.VI - Dziś w stajence,
III miejsce: Rozalia Banaś, jagoda Szetela z kl.III - Gdy śliczna Panna.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

"Niech święta Bożego Narodzenia będą dla nas wszystkich okazją do przeżycia wielu miłych chwil w rodzinnym gronie, zaś 2012 rok niech przyniesie nam możliwość spełnienia marzeń i zamierzeń" - to słowa Pana Prezydenta skierowane do naszej wspólnoty szkolnej w specjalnym liście, który  odczytał Pan Dyrektor.

ks. Grzegorz Wolan