W drodze na Olimp

30.11.2011r. uczniowie kl. IV-VI obejrzeli sztukę „W drodze na Olimp” w wykonaniu warszawskiego teatru „Kaliope”. Spektakl wszystkim bardzo się podobał, ponieważ oprócz wartości poznawczych umiejętnie wkomponował w sztukę elementy humorystyczne, co przypadło widzom do gustu. Przedstawienie było świetnie opracowaną lekcją powtórzeniową o mitach i wierzeniach greckich. Jeszcze jednym atutem tej sztuki było to, że uczniowie mogli wziąć udział w niektórych scenach i poczuć się prawdziwymi aktorami.
    Po obejrzeniu spektaklu zwiedziliśmy wystawę prac wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rzeszowa. Obrazy malarskie, aplikacje na tkaninie, kilimy, ciekawa ceramika wypełniały salę wystawową WDK.
    Następnie zwiedzaliśmy bazylikę OO. Bernardynów, kaplicę Ligęzów z figurą Matki Bożej Rzeszowskiej. Ostatnim miejscem naszej wycieczki był spacer po parku, w którym znajduje się pomnik Władysława Sikorskiego.
            Barbara Woźniak