,,Powróćmy jak za dawnych lat"- spektakl muzyczno-aktorski
w filharmonii im. A. Malawskiego w Rzeszowie

21 listopada uczniowie klas IV, V, VI wzięli udział w wycieczce do filharmonii rzeszowskiej, aby obejrzeć spektakl muzyczno-aktorski pt. ,,Powróćmy jak za dawnych lat". Było to pierwsze wyjście do filharmonii uczniów naszej szkoły w tym roku szkolnym w ramach cyklu koncertów szkolnych jakie oferuje dzieciom i młodzieży filharmonia rzeszowska.
   Celem tych koncertów jest wskazanie na nieprzemijalne wartości w sztuce, uwrażliwienie na muzykę, rozwijanie muzycznych zainteresowań, a przede wszystkim właściwa percepcja dzieła muzycznego. Koncert był prowadzony przez prelegenta przedstawiającego interesujący komentarz i w atrakcyjny sposób wprowadzającego młodych słuchaczy w tematykę koncertu. Spektakl muzyczno-aktorski pt. ,,Powróćmy jak za dawnych lat" przedstawiał uczniom twórczość muzyczną z lat 20 i 30 XX wieku. Piosenki w wykonaniu czterech aktorów teatru ,,Maska" autorstwa ówczesnych kompozytorów, stanowią już w dzisiejszych czasach dziedzictwo polskiej kultury muzycznej. Każdej piosence akompaniowali czterej rzeszowscy muzycy na fortepianie, gitarze basowej, akordeonie oraz perkusji. Całość spektaklu przeplatały zdjęcia z lat 20 i 30 XX wieku, odpowiednie stroje aktorów i scenografia oddająca atmosferę tamtych lat.
   Po koncercie uczniowie mogli również obejrzeć na korytarzach filharmonii wystawę tkaniny artystycznej autorstwa Anny Kobak- Pisowskiej.

nauczyciel muzyki
Markowicz Dorota