Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

Świętowanie 93 – rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się przygotowaniem przez piątoklasistów i szóstoklasistów gazetek ściennych na korytarzu i w klasach oraz uroczystej akademii. Uczniowie kl. V i VI pod kierunkiem nauczycieli D. Markowicz i B. Woźniak  przybliżyli zebranym atmosferę dni sprzed 93 lat.
   Program akademii obejmował ważne fakty z historii Polski, a także poezję patriotyczną i pieśni patriotyczne. Celem uroczystej akademii było budzenie szacunku do ludzi, którzy walczyli za wolność Polski oraz uczuć patriotycznych u uczniów.
   Na szczególną pochwałę zasługuje występ uczennic i uczniów kl.V: Katarzyny Czechowicz, Patrycji Niedbały, Klaudii Wyskiel, Magdaleny Kyc, Kingi Stolarskiej, Agnieszki Łuki oraz Damiana Czopika i Mateusza Wróbla, którzy pęknie zaśpiewali pieśni: „Kozak” do muzyki S.Moniuszki oraz „Rozkwitały pąki białych róż”. Trzeba również zwrócić uwagę, że wszyscy uczniowie kl.VI byli przygotowani do powierzonych im ról, jeszcze bardziej podkreślali dostojność tego święta przez odpowiedni strój. Wywiązali się doskonale dając przykład młodszym uczniom, w jaki sposób czci się narodowe święto.

Barbara Woźniak
nauczyciel j.polskiego