Kwesta na rzecz Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Rzeszowie

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w kwestę na cmentarzu parafialnym (os. Biała) na rzecz Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej Towarzystwa wynika, że padł kolejny rekord podczas kwesty charytatywnej na cmentarzach Rzeszowa i okolic. Podczas kwesty wolontariusze uzbierali 128 tys. 200 złotych. To o 10 tys. złotych więcej niż rok temu. Datki do puszek zbierano przez 2 dni na cmentarzach Wilkowyja i Pobitno oraz na 38 nekropoliach w sąsiadujących z Rzeszowem miejscowościach. W tym roku dochód z kwesty przeznaczony zostanie na budowę nowej siedziby Centrum Integracji Społecznej. Obiekt ma poszerzyć ofertę obecnego centrum działającego przy ulicy Styki, które pomaga ludziom bezdomnym, bezrobotnym, niepełnosprawnym i takim którzy z różnych powodów zagrożeni zostali wykluczeniem społecznym i zawodowym.
   Kwestowali: Natalia Ferenc, Andżelika Kruczek, Anna Walny, Karolina Szalacha, Kacper Ferenc, Arkadiusz Książek, Marcin Kotarba, Przemysław Werelusz, Patryk Pitera, Patryk Gieroń, Maciej Rudek.

ks. Grzegorz Wolan