Koncert dziękczynny za dzieło budowy nowego kościoła

22 października 2011r. uczestniczyliśmy w Koncercie dziękczynnym za dzieło budowy nowego kościoła. Dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 9, scholii, młodzieży z Gi.M-u (Biała, Malawa) serdecznie dziękujemy za trud przygotowań i chwile wzruszeń, które nam zapewnili.
   Jola, która uczestniczyła w koncercie, napisała: "jestem pełna podziwu. Mała grupka a jakże wielkie zaangażowanie. Ładne głosy, różnorodność instrumentów i nawet jednakowe stroje. Pomyślałam sobie, że taka „Arka Noego” z Białej. Z pewnością wiele Parafii mogłoby pozazdrościć sobotniego koncertu i takiej młodzieży. Piosenki były znane, chociaż inaczej słucha się ich z radia czy z płyty a zupełnie inaczej na żywo. Mogliśmy oglądać młodych artystów, mnie najbardziej cieszyły najmniejsze dziewczynki. Ruszały się dobrze i rytmicznie i nie odrywały wzroku od swojej dyrygentki. Jeżeli ktoś został w domu i przełączał TV z kanału na kanał, niech żałuje. Najbardziej szkoda dzieci, które zmarnowały czas przed komputerem. Same nie pójdą, ale myślę, że z rodzicami wybrałyby się. Mnie ten koncert dał wiele radości, ale też zrobiło mi się przykro, że tak rzadko widać w kościołach rozśpiewaną i grającą młodzież. Każda Parafia ma swoje talenty, ale jakoś nie chcą się udzielać. Szkoda, bo to jednak wielkie urozmaicenie dla kościelnych uroczystości i radość dla serca. Patrząc na tę śpiewającą grupkę, pomyślałam sobie, że tak śpiewa i gra tylko młodość".

ks. Grzegorz Wolan