Lekcja z przeszłości dla najmłodszych

20 października uczniowie klasy II i III poznawali historię naszego miasta Rzeszowa zwiedzając Podziemną Trasę Turystyczną w Rynku. Mateusz- uczeń klasy trzeciej pisze tak: "W pochmurny dzień pojechaliśmy z całą klasą do centrum Rzeszowa na Rynek. Zwiedzaliśmy tam podziemia. Trasa liczy 369m. Byliśmy około 10 m pod płytą Rynku. Jest tam 15 korytarzy i 25 piwnic. Piwnice powstały w XIV- XVII w. Mieliśmy dobrego przewodnika, który dużo nam opowiadał. Widzieliśmy tam zbroje, szkielety, broń i różne stare przedmioty. Dawno temu piwnice służyły jako magazyn towarów sprzedawanych na Rynku. Towary te wyciągano na powierzchnię za pomocą windy. Służyły też jako schronienie podczas wojen i najazdów tatarskich".
   Potem poszliśmy do teatru Maska i w Muzeum Dobranocek oglądaliśmy kilka Dobranocek. W tym dniu przypadła 53 rocznica powstania bajki „ Smerfy”. Na pamiątkę zrobiliśmy wiele zdjęć, które utrwaliły nasze zajęcia .
 Opiekę sprawowały:
                                                                                           Jadwiga Reizer