Tydzień Miłosierdzia

W dniach od 2 – 8 października 2011 r. przeżywaliśmy w Kościele 67. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Komunia z Bogiem źródłem miłosierdzia”. Nieskończonym źródłem i hojnym dawcą daru miłości, również tej która przybiera kształt miłosierdzia chrześcijańskiego, jest Bóg w Trójcy Świętej. A zatem chrześcijanin, pragnący czynić miłosierdzie innym, winien trwać w zjednoczeniu z Bogiem, który jest miłością, a przez to źródłem prawdziwej miłości międzyludzkiej. Tygodnie Miłosierdzia, obchodzono z inicjatywy Caritas tuż przed II wojną światową. Miały dwa zasadnicze cele: modlitwę i wychowanie do miłosierdzia oraz podejmowanie konkretnych działań na rzecz ubogich. Podczas tegorocznego Tygodnia Miłosierdzia zaproponowałem dzieciom naszej szkoły codzienne uczestnictwo we Mszy św. wraz z zaproszeniem do refleksji nad postaciami świętych, którzy pełnili dzieła miłosierdzia. Przeprowadziłem katechezy okolicznościowe, podczas których uczniowie przedstawili graficznie przypowieść  o dobrym Samarytaninie, by w ten sposób budzić w dzieciach i młodzieży pragnienie pomagania innym oraz przypomnieć o tym, że wiara zobowiązuje do troski o bliźnich.

ks. Grzegorz Wolan

Praca Magdy Bieszczad