Nabożeństwo różańcowe

Matka Boża prosiła dzieci, aby modliły się na różańcu. Modlitwa dzieci miała wyprosić i nadal wyprasza potrzebne łaski nie tylko dla nich, ale również dla dorosłych. Różaniec jest modlitwą, w czasie której rozważamy w dwudziestu tajemnicach życie Pana Jezusa i Jego Matki - Maryi. Podzielony jest na cztery części: radosną, światła, bolesną i chwalebną. Każda z tych części składa się z pięciu tajemnic. Różaniec powinniśmy odmawiać jak najczęściej, gdyż wtedy nasze serca są bliżej Matki Bożej. Należy o tym pamiętać zwłaszcza w październiku, gdyż jest to miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Wtedy też w kościołach odbywają się nabożeństwa różańcowe. W naszej parafii także odbywa się nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30, a w niedziele o 16:15. Na nabożeństwo przychodzi dużo dzieci. Małe dzieci przychodzą ze swoimi rodzicami lub babciami. Modlimy się wspólnie, czytamy przygotowane rozważania do poszczególnych tajemnic, śpiewamy pieśni. Po zakończeniu nabożeństwa każdy otrzymuje naklejkę, którą wkleja na specjalnie przygotowaną planszę. Pod koniec miesiąca zostaną rozlosowane nagrody. 2 października dzieci z kl. II, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. otrzymały różańce.
   Na nabożeństwie różańcowym modlimy się w skupieniu i powierzamy Maryi swoje troski, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej.

ks. Grzegorz Wolan