Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12

W dniu 1 września uczniowie naszej szkoły, po wakacyjnej przerwie powitali uroczyście nowy rok szkolny 2011/2012. Przed rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie uczestniczyli we mszy świętej w kościele parafialnym. O godz. 9.00 uczniów, rodziców i nauczycieli uroczyście powitał dyrektor szkoły, a klasa piąta przedstawiła krótki program artystyczny pt. ,,Witaj szkoło". Wierszem i piosenką uczniowie żegnali wakacje, witali szkołę, a także uczniów klasy I. Przypomnieli też o rocznicy wybuchu II wojny światowej.
   Po uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami oraz kolegami i koleżankami. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia wszystkich pierwszoklasistów naszej szkoły. Pan Dyrektor dokonał tego aktu symbolicznie dotykając ołówkiem ramienia każdego dziecka i gratulując mu zostania uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 w Rzeszowie. Nowi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy z tej uroczystości i maskotki. Dzieci były odświętnie udekorowane, wspaniale prezentowały się w kolorowych biretach i kokardkach. Wyszły z uroczystości bardzo zadowolone i uśmiechnięte. Rodzice również wyrazili wielkie uznanie dla przebiegu uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego 20011/2012 w naszej szkole.

Wychowawca klasy V
Dorota Markowicz