Szkolne wycieczki      cz.1
Wycieczka kl.III   do Bałtowa.

2 czerwca 2011r. klasa III odbyła całodniową wycieczkę do Bałtowa. Uczniowie zwiedzali ścieżkę edukacyjną – Park dinozaurów, w którym największą atrakcję stanowiły rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów rozmieszczone wzdłuż ścieżki spacerowej. Najwięcej emocji na trasie budził model roślinożercy jurajskiego - sejsmozaura - długości prawie 50 metrów. Następnie oglądali Zwierzyniec Bałtowski z dzikimi zwierzętami, podróżując amerykańskim szkolnym autobusem. Mogli zobaczyć m.in. lamy, muflony, wielbłądy, strusie i wiele innych. Wzięli też udział w warsztatach paleontologiczno – plastycznych, na Sabathówce (dawnym kamieniołomie, gdzie zebrano kilkadziesiąt bloków skalnych, na których zachowały się ślady dinozaurów), gdzie po krótkim wykładzie nt. skamieniałości, mogli samodzielnie odkopać zatopione w gipsie „szkielety dinozaurów”. Skorzystali też z Parku Rozrywki i przejechali się szybką kolejką z wagonikami. Nowością na terenie kompleksu bałtowskiego jest kino emocji – 5D. Oprócz trójwymiarowego obrazu uczniowie doznali także wrażeń dźwiękowych, ruchowych i dotykowych. Oglądali film pt. „Dinozaury z Patagonii”. Wycieczkę zakończyli pobytem na Placu Zabaw, gdzie oprócz huśtawek, drabinek, karuzel i zjeżdżalni można pobawić się w paleontologa odkopując szkielet ogromnego drapieżnego tyranozaura. Największym powodzeniem wśród dzieci cieszyła się jednak konstrukcja linowa rozpięta na słupach przypominająca pajęczą sieć. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki i być może tu jeszcze przyjadą, bo Bałtowski Jura Park oferuje jeszcze wiele innych atrakcji.

Wychowawca klasy III
Elżbieta Siorek

Wycieczka kl.IV, V, VI do Żarnowca, Bóbrki,  Odrzykonia  i Prządek.

Uczniowie klas IV, V, VI dnia 7.06.2011r. wyjechali o godzinie 7.30 na wycieczkę do Żarnowca, Bóbrki, Odrzykonia i okolic Krosna. Opiekunami uczniów byli wychowawcy klas, ksiądz i przewodnik. Około godziny 9.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Maria Konopnicka mieszkała w nim 7 lat, a później był on w testamencie przekazany przez córki pisarki na obiekt muzealny. Następnie pojechaliśmy do Bóbrki. Jest to skansen pamiątek po wydobyciu ropy naftowej. Został założony w 1854r. przez Ignacego Łukasiewicza. Tam zwiedzaliśmy eksponaty służące do wydobycia, eksploatacji i przetwarzania ropy naftowej. Następnie zwiedzaliśmy zamek w Odrzykoniu. Są to ruiny wapiennego zamku z XVI w. Jest on położony na wzniesieniu, dlatego ozdabia swoim wyglądem okolice ziemi krośnieńskiej. Potem pieszo przeszliśmy szlakiem czerwonym na Prządki. Podziwialiśmy tam piękne i majestatyczne figury wapienne stworzone przez naturę. Nigdy też nie widzieliśmy rosnących drzew na wysokich skałach. Pieszo udaliśmy się do autokaru i wróciliśmy z wycieczki o godzinie 19.00.
   To była udana wycieczka. Dopisała nam piękna pogoda. Dzięki wycieczce zgłębiliśmy wiedzę o krajobrazie ziemi krośnieńskiej, jej zabytkach, a także wybitnych postaciach M. Konopnickiej i I. Łukaszewiczu. Doznaliśmy miłych wrażeń w odrzykońskich ruinach zamku, w którym też zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia w przebraniu rycerza i dam dworu.

Uczestnik  wycieczki -  uczeń klasy IV
Przemysław Kubicz
W Żarnowcu w  Muzeum Marii Konopnickiej:

W Bóbrce w Muzeum Ignacego Łukasiewicza:

W Odrzykoniu na Zamku Kamieniec:

W rezerwacie Prządki: