Bajkowi bohaterowie z wizytą w Rzeszowie

Cieszący się ogromnym powodzeniem konkurs plastyczny zorganizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie pt. „Bajkowi bohaterowie z wizytą w Rzeszowie” był okazją do zdobycia kolejnej nagrody przez uczennicę klasy I Emilię Rybarczyk. Konkurs zrealizowany był w ramach Prezydencji Polski w Unii Europejskiej i stał się znakomitą okazją do poznania przez najmłodszych twórczości ulubionych europejskich pisarzy. Radość z sukcesu Emilki jest duża, gdyż owocem konkursu było wiele ciekawych prac, odznaczających się walorami artystycznymi i ekspresyjnymi. Nagrodą była nie tylko piękna książka  i dyplom, ale także autograf otrzymany od pisarki Wandy Chotomskiej. Serdecznie gratuluję.
   W kategorii klas starszych wyróżnienie w tym konkursie zdobyła Monika Łojek uczennica klasy VI. Obie nagrodzone prace ilustrowały ulubionych bohaterów bajek - dobranocek wyświetlanych w krajach Unii Europejskiej. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród rozpoczęło się 11 czerwca 2011r. przemarszem w bajkowym korowodzie ulicami miasta do Teatru Maska. W teatrze czekało na uczestników wiele niespodzianek. Jedną z nich było spotkanie ze znanymi i lubianymi pisarzami dziecięcymi - Wandą Chotomską, Agnieszką Frączek, Andrzejem Grabowskim.
   Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz ciekawe nagrody książkowe. Prace laureatów prezentowane są w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka w oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie przy ulicy Słowackiego 11.
                                 Wych. kl.I
Jadwiga Reizer