Sprawozdanie z udziału w  rozegranych zawodach sportowych
za miesiąc kwiecień i maj 2011r. przez uczniów SP nr 9 w Rzeszowie

Mistrzostwa Rzeszowa w lekkiej atletyce klas IV szkół podstawowych.
   W dniu 28.04.2011r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych o mistrzostwo miasta Rzeszowa klas IV w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym CWKS Resovia Rzeszów. Dziewczynki i chłopcy wzięli udział w następujących konkurencjach: 60m, 300m, 600m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową. Skład reprezentacji dziewcząt to: Dudziak Patrycja, Stolarska Kinga, Czechowicz Katarzyna, Łuka Agnieszka, Niedbała Patrycja, Wyskiel Klaudia, Kocój Klaudia.. Skład reprezentacji chłopców : Czudec Michał, Walas Daniel, Pazdan Daniel, Buż Arek, Skarbowski Daniel, Piekarski Łukasz, Siedlecki Bartek, Byjoś Jan, Kubicz Przemek, Wróbel Mateusz.
Występ naszych zawodników można uznać za bardzo udany. Biorąc pod uwagę to, że nasza szkoła jest jedną z najmniejszych pod względem liczby uczniów to IV miejsce dziewcząt  i V miejsce chłopców w ogólnej klasyfikacji  - na 11 startujących ekip jest sporym sukcesem i należy pogratulować biorącym udział w zawodach.

Wdniu 06.05.20011r. odbyły się eliminacje grupowe w rozgrywkach mini piłki nożnej szkół podstawowych organizowanych przez MOS w Rzeszowie. Nasza reprezentacja została wylosowana  do grupy C, w której znalazły się szkoły  nr 3 i nr 22. Zawody rozegrano na obiektach ORLIK przy szkole nr 13 na osiedlu Staromieście. Pierwszy mecz rozegraliśmy ze szkołą nr 22 i po zaciętej walce przegraliśmy 1:0. Natomiast drugie spotkanie nie wyszło naszym zawodnikom i polegliśmy 0:7. Generalnie pomimo porażek trzeba patrzeć na to, że reprezentację stanowili chłopcy z klasy V i IV, którzy za rok będą stanowili o sile naszej drużyny. Turniej zwyciężyła SP 3. A oto nasi reprezentanci : Gieroń Dominik, Gieroń Patryk, Przysada Wojciech, Pitera Patryk, Poninkiewicz Kamil, Rudek Maciej, Książek Arek, Ferenc Natalia (jako jedyna z dziewcząt biorąca udział w turnieju), Buż Arek, Skarbowski  Daniel , Pazdan Daniel, Piekarski Łukasz, Dudek Radek, Walas Daniel.

W dniu 12.05.2011r. nasza drużyna koszykarzy wzięła udział w rozgrywkach ORLIK BASKETMANIA. Turniej odbył się w godzinach popołudniowych na obiektach ORLIK przy szkole  nr 13 na osiedlu Słocina. Mecze rozgrywane były po cztery pięciominutowe kwarty. Nasz zespół zremisował pierwsze spotkanie 12:12 ze szkołą nr 13, natomiast w drugim meczu przegraliśmy z zespołem z Raniżowa 10:2. Podkreślić trzeba, że występowaliśmy z drużynami o rok od nas starszymi i fizycznie mocniejszymi, ale osiągnięte wyniki są dobrym prognostykiem na kolejne lata. Zawodnicy otrzymali dyplomy i koszulki dla każdego uczestnika. Nasz zespół składał się z następujących uczniów: Przysada Wojciech, Rudek Maciej, Gieroń Patryk, Książek Arek, Pitera Patryk, Poninkiewicz Kamil, Dudek Radek, Kocój Paweł, Wróbel Mateusz, Werelusz Konrad.

W dniu 13.05.2011 na stadionie CWKS Resovia Rzeszów odbyły się zawody w ramach MISTRZOSTW MIASTA RZESZOWA KLAS VI w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców. Rozgrywano następujące konkurencje: biegi na 100m, 300m, 600m – dziewcząt, 1000m – chłopców, skok wdal, skok wzwyż, pchnięcie kulą. Po zakończeniu rywalizacji dziewcząt w poszczególnych konkurencjach nasza drużyna zajęła bardzo wysokie ósme miejsce na szesnaście startujących ekip. Nieco gorzej powiodło się chłopcom, którzy zajęli ostatecznie dwunastą lokatę na czternaście występujących ekip. A oto nsza drużyna: dziewczęta - Kopala Maria, Szetela Wiktoria, Kowalczyk Katarzyna, Najdecka Kinga, Skiba Anna, Ferenc Natalia, chłopcy – Borek Sebastian, Palczewski Bartek, Skiba Daniel, Paliwoda Radek, Gieroń Patryk, Rudek Maciej.

nauczyciel w-f
Mirosław Stybak

kl. IV na zawodach w lekkiej atletyce