Zajęcia muzyczne z Yamahą

19.05 br odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia prowadzone przez szkołę muzyczną Yamaha, których tematami były „Tańce narodowe i regionalne oraz stroje ludowe”. Na początku para taneczna zespołu „Karpaty” ubrana w stroje szlacheckie zaprezentowała poloneza. Po prezentacji i dokładnym omówieniu stroju, do nauki tańca zostały zaproszone wybrane dzieci, które świetnie radziły sobie z poznawaniem tajników poszczególnych kroków i układów tanecznych. Tancerze pokazali dzieciom stroje ludowe, takie jak: góralski, lubelski, krakowski, łowicki i rzeszowski - zarówno męskie jak i damskie. Dokładnie omówili ich wygląd i na zakończenie zajęć zatańczyli kilka tańców regionu rzeszowskiego. Zostały zaprezentowane także solówki żywieckie i góralskie. Zespół opowiedział też dzieciom o swoich wyjazdach i występach w kraju i za granicą.

Jadwiga Reizer
Wychowawca kl.I