Wizyta Księdza Biskupa

W dniu 06.04.2011, w ramach wizytacji kanonicznej w parafii  pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie, gościł w murach naszej szkoły ks. biskup Edward Białogłowski. Było to wielkie święto dla grona pedagogicznego i braci uczniowskiej, do którego od dłuższego czasu przygotowywaliśmy się.
   Po oficjalnym przywitaniu Dostojnego Gościa przez dyrektora szkoły Pana Andrzeja Kruka, nastąpiło spotkanie Księdza Biskupa z dziećmi zgromadzonymi w sali gimnastycznej. Wprowadzenie stanowił montaż słowno–muzyczny, nawiązujący do zbliżającej się beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II, wykonany przez uczniów szkoły. Następnie Ksiądz Biskup zwrócił się do dzieci. W swoim przemówieniu zaakcentował, jak ważna jest młodość, dokonywanie wyborów – szczególnie takich, które rzutują na życie dorosłe. Życzył, by młodzi zechcieli obrać w swoim życiu jako wzór godny naśladowania Chrystusa, który uczy wartości nieprzemijających, bo mówi o prawdzie, dobru i pięknie. Uznany przez wielu za autorytet Jan Paweł II  nigdy nie wskazywał na siebie, ale właśnie na Chrystusa jako Nauczyciela życia.
   Na koniec Ksiądz Biskup udzielił dzieciom błogosławieństwa, a następnie udał się na spotkanie z gronem pedagogicznym. Ksiądz Biskup życzył wszystkim, by pomimo trudności, z jakimi boryka się szkoła, podejmowali nadal trud w  kształceniu i wychowywaniu młodego pokolenia. Zarówno grono pedagogiczne jak i uczniowie bardzo przeżyli to wzruszające spotkanie. Słowa Dostojnego Gościa zapadły głęboko w pamięć słuchaczy, dodały otuchy i stanowią zachętę do dalszej owocnej pracy.

ks. Wolan Grzegorz