Sprawdzian szóstoklasisty

5.04.2011r. szóstoklasiści z naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu. Był to pierwszy w ich życiu poważny egzamin z zakresu wiedzy szkolnej. Do sprawdzianu klasa VI przygotowywała się rzetelnie pod kierunkiem wszystkich nauczycieli, bo chociaż jest to sprawdzian szóstoklasisty bez wątpienia wiedza, jaka się na niego składa, sięga także klas młodszych, a w szczególności liczy się tutaj motywacja ucznia do nauki, którą wypracowują nie tylko nauczyciele, ale także rodzice, systematyczna praca ucznia oraz ilość ćwiczeń próbnych przygotowujących do sprawdzianu, których obecna klasa miała dużo. Prowadzone dodatkowe zajęcia z matematyki i języka polskiego co tydzień z grupą uczniów zdolnych i mających trudności w nauce pozwoliły na weryfikację wiedzy z zakresu czytania, pisania, rozumowania, łączenia teorii z praktyką i wykorzystywania wiedzy. Uczniowie co miesiąc mieli próbne sprawdziany ze szczegółowym omówieniem wyników pod kątem kryterium oceny prac. Takie ćwiczenia pozwoliły na uświadomienie zakresu wymagań i rodzaje popełnianych błędów. W opinii uczniów ten sprawdzian był łatwy, ale z potwierdzeniem tej opinii poczekajmy do maja, kiedy to OKE ogłosi wyniki.

Barbara Woźniak
Wychowawca kl.VI