Życie i twórczość Doroty Gellner

Praca w zespołach,wybór kapitanów, odgadnięcie hasła z krzyżówek, to wstęp do twórczych zajęć literackich dla uczniów klasy drugiej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Piosenka z tekstem D. Gellner-„ Zuzia, lalka nieduża” wprowadziła dobry nastrój do rywalizacji intelektualnej między poszczególnymi grupami. Prezentacja utworów poetyckich ze zbiorów: „Deszcz i inne historyjki”, ,,Dorota Gellner dzieciom” oraz  „Koty, ptaki i żaby” wprowadziła dzieci do angażujących zadań takich jak:
   - wyrażanie emocji kolorami ;
   - rysowanie możliwie najwięcej szczegółów, osób, rzeczy i zjawisk zapamiętanych z wiersza;
   - nadawanie tytułu zbliżonego jak najbardziej do oryginalnego tytułu utworu;
   - wykonanie własnej ilustracji do prezentowanego utworu poetyckiego.
Czynnikiem motywującym były wzmocnienia i nagrody oraz wielka satysfakcja z wykonanego zadania. Bardzo atrakcyjne zajęcia pogłębiły wiedzę autobiograficzną o Dorocie Gellner oraz znajomość jej twórczości co było głównym celem zajęć.

wychowawca kl II
 Zofia Herba