Lekcja muzyki z YAMAHĄ

28.02.2011r. uczniowie klas I - VI po raz drugi w tym roku szkolnym spotkali się z muzykami ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Rzeszowie. Tematem zajęć umuzykalniających były instrumenty dęte. Uczniowie poznali budowę klarnetu - wymieniali i pokazywali jego części składowe: czarę dźwiękową, korpus dolny, korpus górny, beczułkę, ustnik. Zobaczyli jak wygląda klarnet dla małych dzieci. Prowadzący prezentował też rodzinę saksofonów: saksofon sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy.
   Wspaniały kontakt prowadzącego z dziećmi, ich aktywne uczestnictwo w zajęciach, wspólne śpiewanie piosenek sprawiło, że była to lekcja pełna niezapomnianych wrażeń.

Elżbieta Stanio