Spotkanie z poetką

16 lutego 2011 roku klasa III pod opieką wych. Elżbiety Siorek była w zaprzyjaźnionej Bibliotece, na Nowym Mieście, w Rzeszowie, na spotkaniu z regionalną poetką, terapeutką, autorką bajeczek dla dzieci – panią Niną Opic. Uczniowie z uwagą wysłuchali przeczytanych „Bajeczek do poduszeczki " i zostali zachęceni do zwiedzania niektórych miejsc naszego województwa podkarpackiego oraz udały się w bajkową podróż do zaczarowanego świata szczęścia, uśmiechu i radości. Poetka nawiązała do wspomnień o swoim dzieciństwie, opowiadała o swoich marzeniach i przygodach związanych z pisaniem bajeczek. Odpowiadała też na liczne pytania dotyczące swojej twórczości. Spotkanie było niezwykle miłe i dostarczyło uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Na zakończenie uczestnicy wykonali ilustrację do przeczytanych bajeczek, za co pani Nina serdecznie im podziękowała i wybrała rysunki, być może do nowej książeczki poświęconej dzieciom.

Elżbieta Siorek
wychowawca kl. III