Konkurs biblijny rozstrzygnięty

Wdrażanie w lekturę Pisma Św., kształtowanie umiejętności odbioru i plastycznej prezentacji wybranych tekstów biblijnych oraz kształtowanie wrażliwości artystycznej - takie cele zakładał konkurs "Jezus i Apostołowie w Ewangelii według św. Marka". Przeznaczony był dla uczniów klas od I do III Szkoły Podstawowej z terenu Diecezji Rzeszowskiej. Uczniowie prace składali do 7 grudnia. 5 stycznia 2011 r. odbył się finał i wręczenie nagród laureatom.
   W naszej szkole konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Na etap diecezjalny wysłano 3 prace plastyczne autorstwa Emilii Rybarczyk - kl.1; Wiktorii Skiby - kl.2; Ewy Zając - kl.3. Diecezjalna Komisja Konkursowa przyznała Emilii Rybarczyk wyróżnienie.
   "Temat był trudny, a poziom prac wysoki. Komisja miała trudną pracę, w związku z tym przyznano 3 pierwsze miejsca, 2 drugie i 2 trzecie oraz dodatkowo 21 wyróżnień" - podkreśla ks. dr Marek Dzik, moderator Dzieła Biblijnego w Diecezji Rzeszowskiej. Konkurs organizowany był przez Dzieło Biblijne w Diecezji Rzeszowskiej im. Jana Pawła II przy współpracy z Wydziałem Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

ks. Grzegorz Wolan

Dyplom dla Emilii Rybarczyk