Zerówka w teatrze

13 stycznia 2011r. dzieci z zerówki wybrały się do Teatru Maska w Rzeszowie na spektakl „Nieznośne słoniątko”. Wielu uczestników wycieczki po raz pierwszy zetknęło się z teatrem. Było to więc dla nich duże przeżycie. Tytułowy bohater spektaklu zadawał  nurtujące go pytania, dotyczące otaczającego świata, co z kolei irytowało jego przyjaciół: żyrafę, strusia, hipopotama, pawiana. Nieznośne słoniątko – bo tak go nazwano -  wyruszyło w świat, by dowiedzieć się , co krokodyl  jada na obiad. Spektakl wzbudził wiele emocji wśród widzów, o czym świadczyły śmiech na sali  i gromkie brawa. Potwierdza też powiedzenie, że nie ma głupich pytań. Mogą być tylko głupie odpowiedzi.
   W drodze powrotnej dzieci zwiedziły barwną szopkę bożonarodzeniową  w Bazylice Mniejszej Ojców Bernardynów w Rzeszowie. Po powrocie do szkoły dzieliły się wrażeniami z wycieczki, a te wrażenia wyraziły w formie plastycznej. Poniżej umieszczone są niektóre z prac.

Anna Ignas
wychowawca kl. 0