Wigilia
szkolna

Świąteczny nastrój zawitał w środowe (22 grudnia) przedpołudnie do naszej szkoły. Od kilku lat tuż przed świętami uczniowie podstawówki wspólnie z pedagogami i rodzicami przygotowują spotkanie wigilijne. W tym roku uczniowie kl. 4-6 zaprezentowali program słowno - muzyczny przygotowany pod kierunkiem p. Doroty Markowicz i ks. Grzegorza Wolana. Sala gimnastyczna, udekorowana świątecznie m.in. aniołami, szopką i choinką wypełniła się melodią kolęd i pastorałek. Na akademii nauczyciele, uczniowie i rodzice nie kryli wzruszenia. Miło i dobrze jest spotkać się przy wigilijnym stole w szkolnych murach, powspominać, posłuchać, pośpiewać pastorałki i kolędy, złożyć sobie świąteczno-noworoczne życzenia. "Jest taki dzień, na który czekamy wszyscy - Wigilia, święta Bożego Narodzenia"- mówił ks. Mieczysław Mleczko, proboszcz parafii Rzeszów-Biała. "Ta krótka chwila zatrzymania się w tym całym przedświątecznym zabieganiu, wspólne spotkanie, śpiewanie kolęd, życzenia niech wprowadzą nas w świąteczny nastrój".

ks. Grzegorz Wolan