W krainie uśmiechu

13 grudnia br. klasa I po raz pierwszy odwiedziła bibliotekę osiedlową na Nowym Mieście w Rzeszowie. Na wstępie pani bibliotekarka pokazała dzieciom bibliotekę, omówiła poszczególne działy z książkami i zachęciła dzieci do częstego korzystania z wypożyczalni. Następnie uczniowie przeszli do czytelni. Tam zostali podzieleni na grupy. Każda grupa wyłoniła swojego kapitana i rozpoczęła się wspaniała zabawa w grę planszową pt. „W krainie uśmiechniętej książki”. Zadawane przez panią bibliotekarkę pytania dotyczyły tytułów i postaci ze znanych bajek i baśni. Dzieci z dużym zaangażowaniem pokonywały kolejne przeszkody i dzielnie dotarły do mety z napisem „W krainie uśmiechu”. Wprawdzie zdobyły różne miejsca (od pierwszego do czwartego), ale w nagrodę za honorową walkę otrzymały takie same nagrody. Zajęcia bardzo się wszystkim podobały.

wychowawca kl.I
Jadwiga Reizer