Akcja"Góra Grosza"

W dniach 22 XI - 3 XII 2010r. organizowana była XI edycja Ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza". Organizatorem akcji jest Towarzystwo "Nasz Dom", a patronat nad akcją obejmuje  od 11 lat Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji. Szkolną zbiórkę przeprowadzili uczniowie klasy VI i w czasie jej trwania zebrali łącznie 154,83zł. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na programy pomocy dla dzieci wychowujacych się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka.
   Podstawowym celem akcji jest uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna  pomoc wielu koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.
   Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Elżbieta Stanio