Kwesta na rzecz ubogich

W uroczystość Wszystkich Świętych, na naszym cmentarzu parafialnym, w godzinach od 09:00 - 12:00 trwała kwesta na rzecz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. W tę piękną akcję charytatywną, już od lat włącza się nasza szkoła, którą w tym roku reprezentowali uczniowie kl. VI: Angelika Mikuła, Wiktoria Szetela, Anna Skiba, Katarzyna Lasota, Radosław Paliwoda, Sebastian Borek. Dziękujemy im za ten piękny gest i poświęcony czas. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby ubogich i najbardziej potrzebujących. Jak wyjaśnia prezes rzeszowskiego towarzystwa albertyńskiego, Aleksander Zacios w tym roku nie ma konieczności zbierania środków na bieżące potrzeby podopiecznych Towarzystwa, ponieważ udało się je już wcześniej zabezpieczyć. "W tym roku dzięki pomocy ofiarodawców i instytucji mamy już pieniądze na potrzeby naszych podopiecznych. Ale ciągle wiele jest rodzin ubogich, których nie stać na najpotrzebniejsze rzeczy. To dla nich będą wszystkie uzbierane w czasie kwesty pieniądze" - zaznaczył Zacios. Najbardziej potrzebujący zostaną wytypowani z pomocą m.in. ośrodków pomocy społecznej, nauczycieli i Caritas. Tradycyjnie 10 tys. zł ze zbiórki zostanie przeznaczonych także na tegoroczne podarunki dla najbiedniejszych dzieci z okazji św. Mikołaja. Około 20 tys. zł Towarzystwo przeznaczy jeszcze na remont schroniska dla bezdomnych w Rzeszowie. Zacios dodał, że na ten cel udało się już uzyskać 260 tys. zł z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

ks. Grzegorz Wolan

Wolontariusze naszej szkoły