Nabożeństwa różańcowe

Przez cały październik dzieci aktywnie uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych. Klasy miały wyznaczone dni tygodnia, w czasie których pełniły dyżury liturgiczne. Wspólną modlitwą obejmowaliśmy wszystkie intencje osobiste, Kościoła i świata. Modliliśmy się za Ojca Świętego Benedykta XVI, za dzieci i młodzież, za chorych, o błogosławieństwo Boże przy budowie naszej Świątyni, za wszystkich wspierających swoimi ofiarami dzieło budowy Kościoła, o pokój na świecie, oraz za naszych zmarłych. Nabożeństwa były odprawiane codziennie o godz. 17:30 (po Mszy św.).
   By zachęcić dzieci do udziału w tej pięknej modlitwie wykorzystywalismy prezentacje multimedialne obrazujące poszczegolne tajemnice z życia Jezusa, często śpiewaliśmy "dziesiątki" różańca, jak również szczególnie w Tygodniu Misyjnym modliliśmy się w różnych językach, np.: angielskim, niemieckim, włoskim, łacińskim. Po każdym nabożeństwie rozdawane były naklejki, które dzieci wklejały do rozdanych wcześniej książeczek. Dla najgorliwszych przygotowano upominki.

Wyzbieraj paciorki różańca
Może one nie do tańca
Cienką nitką związane
Przez Maryję ukochane…

Wyzbieraj różaniec zerwany
Koi duszę, goi rany
Przytul do serca swego
Samotny jesteś bez niego.

ks. Grzegorz Wolan