Pracownia językowa

Jako jedna z nielicznych szkół w Rzeszowie posiadamy nowoczesną pracownię multimedialną. W ubiegłym roku z powodu remontu musieliśmy ograniczyć korzystanie z niej, ale od tego roku używamy całego wyposażenia.
   Uczniowie już doskonale radzą sobie na stanowiskach ze słuchawkami, chętnie wypowiadają się po angielsku, aby usłyszeć swój głos, lubią też ćwiczenia w parach, kiedy słyszą tylko swojego partnera rozmowy. Z uwagą słuchają także ćwiczeń nagranych na płytach.  Nauczycielowi łatwiej jest skorygować ich błędy w wymowie. Wielkim urozmaiceniem lekcji jest praca z tablicą interaktywną, która daje nieograniczone możliwości. Działa ona jak dotykowy ekran, na którym można wyświetlać dowolną zawartość komputera, dokonywać notatek, pracować jak na zwykłej tablicy a następnie zapisać i wydrukować zawartość ekranu, notatek, obrazów itd. Każdy materiał graficzny lub multimedialny nie jest tylko biernie odtwarzany przez prowadzącego, ale staje się częścią prezentacji, która powstaje podczas wykładu. Uczestnik prezentacji może pisać, notować, podkreślać i zaznaczać na dowolnej aplikacji, zdjęciu, grafice filmie itd.
   Dzieci zapoznały się na razie z funkcją pisania i wstawiania obrazów, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Będziemy jeszcze mogli pisać testy w formie elektronicznej, pracować z płytami CD ROM z ćwiczeniami uzupełniającymi materiał lekcyjny, oglądać DVD z filmami dołączonymi do podręcznika a także innymi edukacyjnymi treściami. Również różnorodne materiały z Internetu lub innych źródeł nagrane na dysku będą mogły być wyświetlane za pomocą projektora na tablicę.
   Z tych funkcji korzystać będą mogli też nauczyciele innych przedmiotów, aby uatrakcyjnić i wzbogacić swoje lekcje.

Agnieszka Stec
nauczyciel języka angielskiego i niemieckiego