Sposób na szkolną nudę

Po wakacjach nasi uczniowie wrócili do pięknie wyremontowanej szkoły. Kiedy dzieci w pierwszym dniu roku szkolnego weszły do swoich sal lekcyjnych, nie kryły zachwytu.  Bardzo podobały im się wymalowane ściany, nowe wykładziny podłogowe i estetyczny wystrój sal.
     W tak przyjemnych warunkach nauka na pewno będzie łatwiejsza i łatwiej będzie nauczycielom zmotywować uczniów do nauki, którzy jeszcze myślą o minionym wypoczynku. Duże i przestronne sale pozwalają na prowadzenie różnorodnych zajęć, nie tylko w ławkach lekcyjnych, które często nużą dzieci. Są to zazwyczaj krótkie przerwy śródlekcyjne, na dywanie, obok ławek, które pobudzają do działania. Stosowane są też zabawy ruchowe oraz stymulujące do myślenia. Tak prowadzone zajęcia są dla dzieci atrakcyjne i nie pozwalają, aby do klasy wdarła się szkolna nuda.

Wychowawca kl. III
Elżbieta Siorek