Inauguracja roku szkolnego 2010/11

Dnia 1 września 2010r. uczniowie naszej szkoły powitali uroczyście nowy rok szkolny. Został on poprzedzony mszą świętą i błogosławieństwem księdza w kościele parafialnym. Około godz. 9.15 uczniowie, rodzice i nauczyciele zajęli miejsca w sali gimnastycznej naszej szkoły. Przybyłych na uroczystość serdecznie powitał dyrektor szkoły, mgr Andrzej Kruk. Następnie w atmosferze radości, śpiewu uczniowie wierszem i piosenką powitali nowy rok szkolny 2009/2010. Klasa V przygotowała inscenizację pt: „Witaj szkoło, witaj pierwsza klaso”, która nawiązywała do wakacji, a także zachęcała do pracy i podjęcia nowych obowiązków. Podczas uroczystości uczniowie przypomnieli także tragiczny w dziejach naszego narodu 1 września 1939 r.
     W sposób szczególny zostali przywitani pierwszoklasiści, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Najmłodszym towarzyszyły duże emocje. Swoją „wielką” przygodę ze szkołą rozpoczęli od uroczystego pasowania na ucznia. Wystrojeni w kolorowe „birety” złożyli ślubowanie uczniowskie i poprzez dotknięcie przez dyrektora szkoły dużym, długim ołówkiem zostali przyjęci w poczet naszych uczniów. Z okazji tej uroczystości otrzymali od dyrekcji szkoły i samorządu uczniowskiego drobne upominki: pamiątkowe dyplomy, misie – przytulanki, „słodkości”, a także jak na prawdziwych uczniów przystało, wypisane plany lekcji.

Wychowawca kl. V
Alicja Woźniak
Wychowawca kl. I
Jadwiga Reizer