Konkurs plastyczny ,,Zdrowo jem - zdrowo żyję"

W maju Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego w Świlczy oraz Szkoła Podstawowa nr 25 w Rzeszowie ogłosiła konkurs plastyczny pt. ,,Zdrowo jem - zdrowo żyję". Konkurs był jednym z działań podjętych w ramach realizacji Podkarpackiego Programu Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży, nad którym honorowy patronat objął Podkarpacki Kurator Oświaty. Był on skierowany do uczniów szkół podstawowych województwa podkarpackiego i miał na celu propagować zdrowe odżywianie oraz zachowania sprzyjające zdrowiu.
   Uczniowie naszej szkoły wykonali prace plastyczne, wyrażające dużą aprobatę na jedzenie owoców, warzyw. Wskazywali w swoich pracach artykuły nie sprzyjające naszemu zdrowiu, ,,namawiali" do zdrowego odżywiania. Spośród wszystkich prac uczniów klas IV, V i VI naszej szkoły można było przesłać na konkurs tylko 10 najlepszych. Do konkursu zgłoszono 1020 prac z 36 przedszkoli i 108 szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Komisja konkursowa oceniała prace w różnych kategoriach. Laureatami zostali autorzy 45 prac. W każdej kategorii wybrano 15 prac, w tym 5 nagrodzonych i 10 wyróżnionych.
   Nagrodę wśród naszych  uczniów otrzymała Monika Łojek z klasy V. Komisja przyznała również 4 nagrody specjalne i zakwalifikowała na wystawę ponadto 38 prac, a wśród nich pracę Aleksandry Fury z klasy VI. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród oraz wystawa prac odbyła się w dniu 18 czerwca 2010r. w Sali Konferencyjnej Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowego "Podpromie" w Rzeszowie podczas IV Międzynarodowych Targów Żywności EKOGALA 2010. Nagrodzona uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom i ciekawe upominki.

nauczyciel plastyki
Dorota Markowicz