III Międzyszkolny Turniej Recytacji Obcojęzycznej Poezji Europejskiej

Dnia 31 maja dwie uczennice z naszej szkoły Anna Skiba i Natalia Jakubowska wzięły udział w III Międzyszkolnym Turnieju Recytacji Obcojęzycznej Poezji Europejskiej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 17 w Rzeszowie. Gośćmi honorowymi imprezy, a zarazem członkami jury byli: Marta Kozubska – autorka podręczników do nauki języków obcych oraz Grzegorz Pawłowski – aktor rzeszowskiego teatru. Uczestników oceniali również opiekunowie, czyli nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego.
   Występ naszych reprezentantek, które recytowały wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” po angielsku, bardzo wszystkim się spodobał – Ania Skiba została laureatką III miejsca, a Natalia Jakubowska zdobyła wyróżnienie. Konkurs propagował kształtowanie kultury języka, budzenie szacunku do tradycji, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej uczniów, a także zachęcał do nauki języków obcych oraz doskonalenia umiejętności recytacji. Patronat turnieju sprawował Podkarpacki Kurator Oświaty, a sponsorami nagród byli: Urząd Miasta Rzeszowa, Księgarnia Językowa Lamar, Wydawnictwa: Longman i Szkolne PWN. Wręczenie nagród laureatom odbyło się 17 czerwca.

nauczyciel języka angielskiego
Agnieszka Stec