Sprawozdanie  z realizacji programu profilaktyki przeciwalkoholowej pt. „Sport dla każdego”

Cyklicznie w naszej szkole prowadzone są zajęcia w ramach profilaktyki przeciwalkoholowej wraz z Wydziałem Zdrowia UM Rzeszowa. Zajęcia maja charakter sportowy, a opierają się na programie szkoleniowym z piłki nożnej. W dniu 31.05.2010r zakończył się pierwszy etap programu w roku 2010.

Semestralne sprawozdanie merytoryczne z realizacji programu profilaktyki przeciwalkoholowej pt. „Sport dla każdego” przeprowadzonego w Szkole Podstawowej nr 9 w Rzeszowie w okresie od 04.01.2010r. do 31.05.2010r.:

W programie wzięło udział 19 uczniów SP nr 9 w Rzeszowie, ilość przeprowadzonych zajęć wyniosła 52 godziny. Założony program został zrealizowany. Efekty i cele zostały osiągnięte tj.: aktywizacja dzieci do czynnego udziału w zajęciach sportowych, polepszenie stanu zdrowia dzieci poprzez zajęcia treningowe, zapobieganie zagrożeniom z gatunku uzależnień poprzez wypełnienie czasu wolnego dla biorących udział w programie. Dużym sukcesem było także stworzenie więzi społecznej trenującej grupy i identyfikacja uczestników z resztą grupy. Przede wszystkim jednak udało się wytworzyć nawyki pro zdrowotne wśród uczestników począwszy od nawyku systematycznego uczestnictwa w zajęciach sportowych po nawyki higieniczne. Kolejny etap programu zakończył się sukcesem sportowo-wychowawczym.

realizujący
Mirosław Stybak