Konkurs plastyczny "Kram z bajkami"

W maju do konkursu plastycznego zaprosiła uczniów szkół podstawowych Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna - oddział dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie. Uczestnicy konkursu mieli wykonać ilustrację do wybranego utworu literackiego. Mógł być to wiersz, opowiadanie lub bajka. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie twórczości literackiej, propagowanie idei czytania oraz promocja czytelnictwa literatury wśród najmłodszych uczestników. Prace jakie wykonali nasi uczniowie ilustrowały takie utwory jak ,,Kaczka Dziwaczka", ,,O dwóch takich co ukradli księżyc", ,,Ania z Zielonego Wzgórza", ,,Kubuś Puchatek", ,,Pinokio" i inne. Na konkurs przesłano 13 prac uczniów z klas IV i V. Jury konkursowe nagrodziło pracę Weroniki Buż z klasy V, która wykonała ilustrację do książki ,,Kubuś Puchatek".
   Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbyło się 12 czerwca 2010 roku na rzeszowskim Rynku podczas finału akcji promującej czytelnictwo ,,Z książką na walizkach". Prace laureatów prezentowane były w Minigalerii Sztuki Dziecka i dla Dziecka w oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie przy ulicy Słowackiego 11.

nauczyciel plastyki
Dorota Markowicz
Prace uczniów wysłane na konkurs:

Sala Jakub  kl. V      i     Migut Natalia  kl. IV
Rudek Maciej  kl. IV     i     Mazur Patrycja  kl. IV