Spotkanie z pisarką

W ramach IV Podkarpackich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami pod hasłem: Muzyka rozwija wyobrażnię, uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w spotkaniu poetycko- muzycznym z Izabellą Klebańską- autorką scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży emitowanych przez Program 1 TVP. Autorka współpracowała również z programami „5,10,15” i „ Domowe przedszkole”. Poza twórczością telewizyjną na koncie Izabelli Klebańskiej znajdują się teksty piosenek dla dzieci, stworzonych na potrzeby programów telewizyjnych i radiowych.
   Spotkanie z pisarką było bardzo zajmujące i oryginalne, gdyż swoje utwory poetyckie recytowała na podkładzie muzyki F. Chopina eksponując przy tym geniusz muzyczny wybitnego Polaka. Zabrzmiały zatem: Polonez, Mazurek, Kujawiak, Krakowiak, Preludium i Oberek Wielkiego Kompozytora w związku z obchodami roku Chopina.
   Na zakończenie uczniowie zadawali Pisarce pytania oraz otrzymywali autograf. Spotkanie zorganizowane było w Filii Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie – Podwisłocze. Opiekę sprawowały wych. kl I Z. Herba i wych. kl.II E. Siorek

wychowawca kl.II
Zofia Herba